Nawłoć kanadyjska - niedoceniana!

By | 06:44 Zostaw komentarz

Napar z nawłoci to dobry środek moczopędny, oczyszczający nerki, odtruwający i czyszczący krew zarazem. Jak najbardziej polecam osobom mającym tendencje do kamicy moczowej i zakażeń układu moczowo-płciowego, ponadto przy przeroście gruczołu krokowego. Nawłoć jest bezpieczna, można pić kilka szklanek dziennie naparu (1 łyżka na szklankę wrzątku). Warto domieszać do yerba mate i herbaty zielonej, parzyć w ekspresie przelewowym i pić jako środek moczopędny i czyszczący krew.Postacią leku jest napar z ziela nawłoci. Przygotowuje się go z 1 łyżeczki suszu, który zalewamy 1 szklanką wrzątku i parzymy pod przykryciem przez 15-20 minut. Później przecedzamy i pijemy 1-2 razy dziennie po 1 szklance.
Herbatka owa działa przede wszystkim moczopędnie oraz przeciwzapalnie i przeciwskurczowo w obrębie układu moczowego. Jej picie zalecane jest w stanach zapalnych nerek, moczowodów i pęcherza moczowego, pomocniczo zaś w kamicy nerkowej i przeroście gruczołu krokowego (prostaty) u mężczyzn.
Prócz tego ma ona również pewne znaczenie w leczeniu uporczywych biegunek, czerwonki i jako środek przeciwkaszlowy, który można też pomocniczo stosować w astmie i zapaleniu oskrzeli.


Indianie Alabama używali herbatki z nawłoci do leczenia przeziębień, zaś zewnętrznie do leczenia obolałych miejsc oraz używali herbatki z nawłoci do leczenia przeziębień, zaś zewnętrznie do leczenia obolałych miejsc.


Z magicznej strony:
Energie ogólne: ma działanie ochronne, oczyszczające i wspomagające; przyciąga pieniądze i okazuje do dobrego zarobku, chroni przed wszelkimi negatywnymi energiami, wzmacnia miłość dodaje radości i witalności.
Oddziaływanie psychiczne: wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, dodaje pewności siebie, uwalnia od starych obciążeń, otwiera na życie „tu i teraz”, zapewnia bezpieczeństwo materialne.
Zastosowanie w magii naturalnej: umacnia sukces, pozwala cieszyć się tym, co osiągnęliśmy, chroni przed ludzką zawiścią, nie pozwala, by do domu weszło „zło”, wspiera działania mające na celu pomnożenie dochodów, ułatwia uzyskanie podwyżki, odświeża związki, pobudza namiętność w związkach, podwyższa zyski w biznesie, ułatwia odzyskanie pożyczonych pieniędzy.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: