Surówka z kiszonej kapusty

By | 07:40 Zostaw komentarz
Bardzo zdrowa surówka - szybka i naprawdę wartościowa
Składniki:


 • 0,5 kg kiszonej kapusty
 • pęczek pietruszki
 • 2 łyżki oleju lnianego
 • pieprz ziołowy

Wszystko zależy od kapusty - ja mojej nie płukałam wodą - tylko poszatkowałam.
Do kapusty dodać pokrojoną pietruszkę, olej lniany i pieprz - wymieszać i gotowe

SMACZNEGO !!!ZALETY ZDROWOTNE SURÓWKI:Kiszona kapusta zawiera liczne metabolity. Jest bogatym źródłem[3]:
Jednak niskie pH kiszonej kapusty może niekorzystnie wpływać na wrażliwe żołądki osób, które jedzą ją na surowo. Jej spożywanie jest zalecane szczególnie w okresie zimowym, kiedy trudniej dostępne są świeże owoce i warzywa.
źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapusta_kiszona


Olej lniany to produkt zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają niezwykle dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. To związki, których nasz organizm niestety nie jest w stanie samodzielnie produkować, dlatego tak ważne jest ich dostarczanie.
Olej lniany może być wykorzystywany nie tylko do zapobiegania wielu groźnych schorzeń, ale również do ich leczenia. Poniżej prezentujemy działanie oleju lnianego na poszczególne układy ludzkiego organizmu:
- składniki, znajdujące się w oleju lnianym wspomagają wiele procesów trawiennych, wspomagając jednocześnie metabolizm. Udowodniono ponadto, że olej lniany może odgrywać skuteczną rolę w zapobieganiu tworzenia się kamieni żółciowych, a ponadto wzmacnia oraz ochrania błony śluzowe układu pokarmowego.
 • Olej lniany ma także dobroczynny wpływ na działanie układu nerwowego. Wykorzystywany jest między innymi do leczenia wielu schorzeń mózgu, między innymi stosowany może być w leczeniu choroby Alzheimera i stwardnienia rozsianego. Jeden
  z kwasów, wchodzących w skład oleju lnianego, mianowicie kwas alfa-linolenowy(ALA) bierze również udział w tworzeniu kwasu DHA, bez którego nasz mózg nie byłyby w stanie normalnie funkcjonować.
 • Bardzo ważne znaczenie olej lniany ma także dla całego układu sercowo – naczyniowego. Wspomniany wyżej kwas alfa-linolenowy(ALA) bierze udział w obniżaniu poziomu tak zwanego „złego cholesterolu”. Składniki zawarte w oleju lnianym skutecznie są w stanie zapobiegać miażdżycom serca oraz zawałom, popularnym obecnie chorobom cywilizacyjnym.

Olej lniany w zapobieganiu wielu groźnych chorób

Olej lniany, produkowany z najwyższej jakości nasion lnu, może odgrywać ważne znaczenie nie tylko w leczeniu różnych chorób, ale również w ich profilaktyce. Z tego względu, iż kwasy nienasycone nie mogą być produkowane przez nasz organizm, konieczne jest ich dostarczanie wraz z pokarmem. A w tym celu warto sięgnąć właśnie po olej lniany.
Lecznicze właściwości lnu oraz wytwarzanego z jego nasion oleju, znane były już w czasach starożytności. Dzisiaj może się nam wydawać, że na nowo odkrywamy zalety lnianej rośliny, z której otrzymuje się nasiona, by następnie móc produkować olej. Medycyna coraz częściej uznaje olej lniany nie tylko w leczeniu, ale również w zapobieganiu wielu chorób:
- olej lniany zapobiega chorobom nowotworowym, ze względu na składniki, wykazujące silne właściwości antyoksydacyjne. Regularne przyjmowanie oleju nawet w niewielkich dawkach, może pomóc w zapobieganiu raka prostaty, jelita grubego oraz mogą hamować rozwój nowotworu piersi
 • Nienasycone kwasy tłuszczowe, będące najważniejszymi składnikami oleju lnianego, skutecznie obniżają również ryzyko zachorowania na choroby układu krążeniowego, które wydają się być również dzisiaj prawdziwą plagą.
 • Osoby walczące ze zbędnymi kilogramami, także powinny docenić właściwości oleju lnianego, który pomaga skutecznie redukować tkankę tłuszczową i utrzymywać właściwą równowagę hormonalną, niezbędną do osiągnięcia odpowiedniej wagi.
 • Przyjmowanie oleju lnianego może także doskonale zapobiegać występowaniu reakcji alergicznych.
 źródło: olejlniany.org
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: